FacebookTwitterFeed

Pini ujë të vluar në stomak të uritur!

womandrinkingwaterNjë prej mënyrave më efektive dhe befasuese për pastrimin e organizmit nga toksina dhe përmirësimin e metabolizmit, është konsumimi i një gotë ujë të vluar në stomak të uritur.

Që të ketë efekt edhe më të mirë, në ujë mund të shtoni edhe lëng nga gjysmë limoni dhe një lugë mjaltë.

Provoni, asnjë nuk do të humbni! Do të bindeni vetë se sa të mira do t’i sjellë shëndetit tuaj. Ja cilat janë ato:

Uji i vluar ( pihet i vakët, jo i nxehtë) në kombinim me mjaltë dhe limon është i shkëlqyeshëm për dobësim. Uji është shumë i rëndësishëm në reduktimin e peshës, pasi në të nuk ka kalori. Përveç kësaj pirja e ujit na e ul oreksin, ndërsa ekziston edhe një fenomen tjetër, shpesh kur mendojmë se jemi të uritur, në fakt te jemi të etur për ujë.

Uji i vluar me shumë sukses shëron kollën dhe ftohjen. Ai ndihmon në largimin e toksinave dhe na mbron nga sëmundjet.
Ka ndikim antibakterial- shëron ndezjet në zgavrën gojorë, po ashtu është shumë i efektiv gjatë erës së keqe të gojës.
Ndikon si filtër në organizëm dhe e përforcon imunitetin.
Lëngu nga limoni i kombinuar me ujë të ngrohtë e përshpejton metabolizmin.
Ndikon si qetësues në sistemin nervor.
E zvogëlon kolesterolin në gjak.

Ky lajm është lexuar 677 herë
26.05.2014
Natyra na befason në shumë forma dhe mënyra, një nga to është edhe Liqeni Hiller në Australi, ky liqen është ndryshe nga tjerët, sepse është ngjyrë rozë!
23.05.2014
Nëse ju kanë çuditur çmimet e larta të artistëve shqiptarë, atëherë këto çmime do ju lënë pa mend. Jo më kot janë idhuj muzike, apo jo?
22.05.2014
Me siguri keni dëgjuar për përfitimet e mëdha nga konsumi i mjaltit.